MENU
< Tilbage

Finaleresultater fra KHKG’s Jubilæumsudstilling 12.08.1713-08-2017 - 11:36

Dommere: Marie Petersen, DK, Vincent O’Brien, IE, Ancan Edoff, SE, Jasna Matejcic, CR og Nicola Smolic, CR

UDSTILLING 1

JUNIORHANDLING, MINI

  1. Mia, Schipperke

JUNIORHANDLING, MAXI

  1. Daniel, Australian Shepherd

BIS BABY

  1. Aussie, Khetashio Value For Money
  2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Ibanez White Shepherd Fighter
  3. Bouvier Des Flandres, Carmson’s Keen Kiwi
  4. Schpperke, Røndesminde’s Eisi

BIS HVALP

  1. Briard, Trésor De Brie Oenja Noir SO
  2. Hollandsk Hyrdehund, United Dutch Gaby
  3. Aussie, Dreamcather’s Fly Me To The Moon
  4. Schipperke, Divine Devil's Amaretto Blue Heaven

BIS JUNIOR

  1. Aussie, Fly Over The Moon De La Novel
  2. Briard, Frankie Boy Dalido
  3. Rumænsk Hyrdehund Carpatin, Haritza De Baltag
  4. HSH, Augustea’s Abba

BIS OPDRÆT

  1. HSH, Of Trebons Berger Blanc
  2. Schipperke, Røndesminde’s
  3. Aussie, Ilumineer

BIS VETERAN

  1. Briard, Berger La Motte’s Magic Czarna
  2. Australsk Cattledog, Ayers Dandy Blue Diva
  3. Schpperke, Røndesminde’s Incredible Baloo
  4. Puli, Impeccable Second To None

BIS BIM

  1. Pumi, Mariell De Marque Monark Maharadja
  2. Aussie, Fly over The Moon De La Novel
  3. Briard, Frankie Boy Dalido
  4. Pol. Owcz. Podhalanski, Lumdilla Nutrena

BEST IN SHOW

  1. Pumi, Mariell De Marque Kimara Karisma
  2. Schipperke, Røndesminde's Zion
  3. Briard, Berger La Motte's Magica Czarna
  4. Rumænsk Hyrdehund, Haritza De Baltag

UDSTILLING 2

JUNIORHANDLING, MINI

  1. Mia, Schipperke

JUNIORHANDLING, MAXI

  1. Daniel, Australian Shepherd

BIS BABY

  1. HSH, Ibanez White Shepherd Fighter
  2. Aussie, Cruise with Leading-Angel
  3. Landseer, Landseergården's Impressiv Indy
  4. Grosser Schweizer Sennen, Agneshøjs Joker

BIS HVALP

  1. Aussie, Divine Moments Silverflame
  2. Briard, Trésor de Brie Qenja Noir SO
  3. Schipperke, Divine Devil's Andie Hollywood Star
  4. Hollandsk Hyrdehund, United Dutch Gaby

BIS JUNIOR

  1. Aussie, Mangry's Born Leading-Angel
  2. Frankie Boy Dalido
  3. HSH, Of Trebons Berger Blanc All I Want
  4. Rum. Hyrdehund, Wizzla

BIS OPDRÆT

  1. HSH, Of Trebons Berger Blanc
  2. Schipperke, Røndesminde’s

BIS VETERAN

  1. Schipperke, Røndesminde's Incredible Baloo
  2. HSH, Cherie of Trebons Berger Blanc
  3. Puli, Impeccable Second To None
  4. Cattledog, Ayers Dandy Blue Diva

BIS BIM

  1. Briard, Frankie Boy Dalido
  2. Aussie, Mangry's Born Leading-Angel
  3. Puli, Impeccable Second To None
  4. Pumi, Mariell De Marque A-Lagets Allwin

BEST IN SHOW

  1. Puli, hvid, Cseri-Suba's Csöre
  2. Aussie, Leading Angel's Pure
  3. HSH, Jam Of Trebons Berger Blanc
  4. Schipperke, Røndesminde's Zion

SUPREME BEST IN SHOW: Aussie, Leading Angel's Pure
MISS KØGE 2017: Puli, hvid, Cseri-Suba's Csöre

< Tilbage