MENU
< Tilbage

RESULTATER FRA FINALERNE VED SUPREME WINTER SHOW 27. JANUAR 201830-01-2018 - 11:40

Dommere: Beata Petkevica og Andrzej Stepinski

UDSTILLING 1:

BIS Juniorhandling, mini
1. Patrick
2. Mia

BIS Juniorhandling, maxi
1. Emilie
2. Sille

BIS Baby
1. Aussie, Ekora Danan Here Comes the Sun
2. Schipperke, Røndesminde's Frøken Jessica
3. Sort Russisk Terrier, Ra's al Ghul Tara's Sarja
4. Chodsky Pes, FurAndPaws Glamorous Gandalf

BIS Hvalp
1. Grosse
r Schweizer Sennen, Qelly From Balihara Ranch
2. Aussie, D'Azumoon Fatal Attraction
3. Pumi,
Sparkling Embers Furi
4. Chodsky Pes, Garegårdens Charming Fenris

BIS Junior
1. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc All I want
2. Aussie, Fly Over The Moon De La Noval
3. Schipperke, Divine Devil's Andie Hollywood Star
4. Chodsky Pes, Dreams Come True De Saga Dalii

BIS Veteran
1. Aussie, Leading Angel's Pure
2.
Pumi, Mariell De Marque A-Lagets Allwin
3. Østrigsk Pinscher, Derastemand's Bertolt
4. Kelpie, Cephyren’s Fanny

BIS Opdræt
1. Kennel Røndesminde’s

BIS Bim
1.
Schipperke, Røndesminde's Zion
2. HSH, Of Trebons Berger Blanc All I want
3. Sort Russer, Morticia A. Tara's Sarja
4. Pumi, Mariell De Marque A-Lagets Allwin

BEST IN SHOW
1. Puli, hvid, Cseri-Suba's Csöre
2.
HSH, Of Trebons Berger Blanc All I want
3. Sort Russer,
Morticia A. Tara's Sarja
4. Pumi, Mariell De Marque Kimara Karisma

                                                                 ---------------------------------------

  UDSTILLING 2:

BIS Juniorhandling, mini
1. Mia
2. Patrick
3. Lukas

BIS Juniorhandling, maxi
1. Emilie
2. Sille

BIS Baby
1. Aussie, Ekora Danan Here Comes the Sun
2. Schipperke Røndesminde's Gabbi
3. Sort Russer, Ra's al Ghul Tara's Sarj
a
4. Chodsky, FurAndPaws Glamorous Gandalf

BIS Hvalp
1. Chodsky, Garegårdens Charming Fenris
2. Aussie, D'Azumoon Fatal Attraction
3. HSH, Of Trebons Berger Blanc Diva
4. Grosser, Qelly From Balihara Ranch

BIS Junior
1. Aussie, Fly Over The Moon De La Noval
2. HSH, Of Trebons Berger Blanc All I want
3. Hollandsk Hyrdehund, korth., United Dutch Gaby
4. Landseer, Landseergården's Impressiv Inez

BIS Veteran
1. Pumi,  Mariell De Marque A-Lagets Allwin
2. Schip., Røndesminde's Veronica
3. ØP, Derastemand's Bertolt
4. Kelpie, Cephyren’s Fanny

BIS Opdræt
1. Kennel Røndesminde’s

BIS Bim
1. Aussie, Fly Over The Moon De La Noval
2, Schip., Røndesminde's Penny The Precious
3. Pumi, Mariell De Marque A-Lagets Allwin
4. HSH, Augusteas Abba

Best In Show
1. Schip., Røndesminde's Zion
2. Sort Russer, Morticia A. Tara's Sarja
3. Pumi, Mariell De Marque Kimara Karisma
4. Cattledog, Hiredhand Annie

-----------------------------------

SUPREME BEST IN SHOW

SUPREME BIS BABY Aussie, Ekora Danan Here Comes the Sun
SUPREME BIS HVALP Aussie, D'Azumoon Fatal Attraction
SUPREME BUS JUNIOR Aussie, Fly Over The Moon De La Noval
SUPREME BIS VETERAN Pumi, Mariell De Marque A-Lagets Allwin
SUPREME BIS BIM: Schip., Røndesminde's Zion
SUPREME Best In Show: Puli, hvid, Cseri-Suba's Csöre

< Tilbage