MENU
< Tilbage

Resultater fra KHKGs dobbeltudstilling 2. april 2016 i Ll. Skensved03-04-2016 - 22:02

Dommere: Michael Leonard, Irland, Ilona Onstenk-Schenk, Holland og Kitty Sjong, Danmark

Udstilling 1:

Juniorhandling, mini

  1. Emilia Schultz, Aussie

  2. Maja Brixtofte, Østrigsk Pinscher

  3. Sofie Brixtofte, Hvid Schweizisk Hyrdehund

  4. Mia Gerlach, Schipperke

Juniorhandling, maxi
1. Emilia Dalstrøm, PON

BIS Baby
1. Aussie, Illumineer Make Life Shine
2.
Bouvier, Carmson’s Jezebel Jackie
3. Kelpie, Sandskogens Elit
4. ØP, Derastemand’s Elton Elliot

BIS Hvalp
1.
Bouvier, Zennah-Pearl V. D. Vanenblikhoeve
2. HSH, Eclitica Von Olaf Weise

BIS Junior
1. Aussie, Leading Angel’s Rule The World
2. Røndesminde’s Zion
3. Puli, Impeccable Fifth Honeybunch
4.
  HSH, Ibanez White Shepherd Dirch

BIS Opdrætsklasse
1. Aussie, Leading Angels

BIS Veteran
1.
  Bouvier, Carmson’s Charming Cudjo
2. Kelpie, Sandskogens Amika
3. Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur
4. Podhalanski, Skernebo’s Canto

BIS Bim
1. Bouvier, Carmson’s Charming Cudjo
2. Aussie, Leading Angel’s Diamond Shockwave
3. HSH, Only Heaven knows Star of David
4. Chodsky Pes, FurAndPaws Empathia

Best In Show
1. Aussie, Dreamcatcher’s Rising Colored Moons
2. Schipperke, Røndesminde’s Penny The Precious
3.
Bouvier, Excerno Vintage Vizzla af Fifi
4. Puli, hvid
 Cseri-Suba’s Csöre

Udstilling 2.

Juniorhandling, mini

  1. Emilia Schultz, Aussie

  2. Sofie Brixtofte, HSH

  3. Maja Brixtofte, ØP

  4. Mia Gerlach, Schipperke

Juniorhandling, maxi
1. Emilia Dalstrøm, PON

BIS Baby
1. Aussie, Illumineer Make Life Shine
2.
Bouvier, Carmson’s Jezebel Jackie
3. Kelpie, Sandskogens Elit
4. Tjekkoslovakisk Ulvehund, Linari Maly Bysterac

BIS Hvalp
1. HSH, Eclitica Von Olaf Weise
2. Bouvier, Zennah-Pearl V. D. Vanenblikhoeve

BIS Junior
1.
HSH, Ibanez White Shepherd Dirch
2. Aussie, Leading Angel’s Rule The World
3. Tjekke, Jena
4. Schipperke, Røndesminde’s Zion

BIS Opdrætsklasse
1. Aussie, Leading Angels

BIS Veteran
1.
  Bouvier, Carmson’s Charming Cudjo
2. Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur
3. Kelpie, Sandskogens Amika
4. Podhalanski, Skernebo’s Canto

BIS Bim
1. Bouvier, Excerno Vintage Vizzla af Fifi
2. Schipperke, Røndesminde’s Zion
3. Aussie, Khetashio Sexy Little Convertible
4. HSH,
 Only Heaven knows Star of David

Best In Show
1.
Puli, hvid  Cseri-Suba’s Csöre
2.
Aussie, Dreamcatcher’s Rising Colored Moons
3. . Schipperke, Røndesminde’s Penny The Precious
4. Sort Russisk Terrier, Napoleon Kontaktas

 

< Tilbage