MENU
< Tilbage

Resultater KHKG 28. januar 2017 i Årslevhallen:30-01-2017 - 08:56

Dommere: Dusan Paunovic, Serbien, og Norman Deschuymere, Belgien.

Udstilling 1 BIS dommer Dusan Paunovic, Serbien.

 

BIS Juniorhandler, mini (dommer Kirsten Pedersen):

  1. Emilia Schultz, Australian Shepherd

  2. Patrick Poulsen, Hollandsk Hyrdehund


BIS Baby:

  1. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Eminem av Stjerhiet

  2. Bauceron, Fogsminde Mio Meg

  3. Puli, Black’n Blues Miss Adventure

  4. Aussie, Leading Angel’s Legends of theFall


BIS Hvalp:

  1. Aussie, Mangry’s Born Leading Angel

  2. Sort Russisk Terrier, Liam Bravo Belaja Gora

  3. Cane Da Pastore Bergamasco, Perfect Storm’s Spirit

  4. Landseer, Borgmosegaard’s Typical Male


BIS Junior

  1. HSH, Hinto V. Suthwalde

  2. Bouvier Des Flandres, Zeenah-Pearl V.D. Vanenblikhoeve

  3. Cattledog, Hiredhand Red Annie

  4. Puli, Black’N Blues Summer Samba


BIS Opdræt:

  1. Schipperke, Røndesminde’s

  2. HSH, of Trebons Berger Blanc


BIS Veteran

  1. Cattledog, Ayers Danish Blue Dargo

  2. Kelpie, Sandskogens Amika

  3. Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur

  4. Chodsky Pes, Mimmie

BIS Bim:

  1. HSH, Eymij Mahalo

  2. Puli, Black’n Blues Summer Samba

  3. Schipperke, Røndesmindes Penny The Precious

  4. Aussie, Illumineer It’s All About Me.

BIS:

  1. Puli, Black,n Blues Light My Fire

  2. Aussie, Dreamcatcher’s Black Jagg’n It

  3. HSH, Hinto V. Suthwalda

  4. Schipperke, Røndesminde’s Zion

 

UDSTILLING 2: BIS dommer Norman Deschuymere, Belgien

BIS Juniorhandler, mini (dommer Marie Louise Christensen:

  1. Emilia Schultz, Australian Shepherd

  2. Patrick Poulsen, Hollandsk Hyrdehund

 

BIS Baby:

  1. Puli, Black’n Blues Miss Adventure

  2. HSH, Eminem av Stjerhiet

  3. Aussie, Khetashion Blue Haiwaii

 

BIS Hvalp:

  1. Aussie, Mangry’s Born Leading Angel

  2. Schipperke, Rødesminde’s Dexter

  3. HSH, Xena The Worrier Star

  4. Cana Da Pastore Bergamasco, Perfect Stoms Spirit

 

BIS Junior:

  1. HSH, Eymij Mahalo

  2. Bouvier, Zeenah-Pearl V.D. Vanenblikhoeve

  3. Kelpie Sandskogens Elit

  4. Cattledog, Hiredhand Red Annie

 

BIS Opdræt:

  1. Schipperke, Røndesminde’s

  2. HSH, of Trebons Berger Blanc

     

BIS Veteran

  1. Kelpie, Sandskogens Amika

  2. Cattledog, Ayers Danish Blue Dargo

  3. Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur

  4. Østrigsk Pinscher, Derastemands Bertolt

     

BIS BIM

  1. HSH, Hinto V. Suthwalda

  2. Schipperke, Røndesminde’s Penny The Precious

  3. Aussie, Some Kind Of Magic’s Joyride

  4. Chodsky, FurAndPaws Dahlia

 

BIS:

  1. HSH, Eymij Mahalo

  2. Puli, Black,n Blues Light My Fire

  3. Schipperke, Rndesminde’s Zion

  4. Bergamasco, Skärviks Rubin

 

Supreme BIS dømt af Hans Erik Pedersen, Danmark
Supreme Baby
: Puli, Black’n Blues Miss Adventure

Supreme Hvalp: Sort Russer, Liam Bravo Belaja Gora

Supreme Junior: HSH, Eymij Mahalo

Supreme Veteran: Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur

Supreme BIM: Schipperke, Røndesminde’s Penny The Precious

Supreme BIS: Puli, Black,n Blues Light My Fire

< Tilbage