MENU
< Tilbage

Resultater fra KHKGs Supreme Winter Show, lørdag den 24. januar 201525-01-2015 - 22:53

KHKG siger tak for en god og hyggelig SUPREME WINTER SHOW i Taulov den 24. januar 2015. Tak til dommere, hunde, udstillere, standlejere og alle hjælpere. Her er resultaterne fra finalekonkurrencerne

Dommere: Ozan Belkis, Tyrkiet, Andrew Brace, UK, Marianne Baden, Carsten Birk og Michael Laub, Danmark.

Udstilling 1:

Juniorhandling, mini
1. Sofie, HSH
2.
Emilia, Aussie
3. Sheila, HSH
4. André, Aussie

Juniorhandling, maxi
1. Charlotte, Lancashire

Baby
1. Hvid Schweisisk Hyrdehund (HSH), Bailey Cooper M2m Von der Nordhelle
2.Australian Shepherd (Aussie), Dreamcatcher’s Black Jagg’n’it
3.
Pumi, Mariell De Marque Lemura Av Fylgia

Hvalp
1.
Puli, hvid, Hungary White Puli Frida
2. Aussie, True Top It’s You
3. Schipperke, Røndesminde’s United
4. HSH, Jolee Of Trebons Berger Blanc

Junior
1. Briard, Costello Du Tchibo D’ebene
2. HSH, Ibanez White Shepherd Cimmie
3. Schipperke, Kleingaul’s Magic Happens
4. Aussie, Freytal’ Little Russian Bombshell

Opdrætsklasse
1. Aussie, Leadin Angel’s

Veteran
1. Aussie, Thornapple What The Doc Ordered
2. P. O. Podhalanski, Tricky Chluba Liliowej Przellecky
3. Kelpie, Sandskogen’s Amika
4. Cimarron Uruguayo, Pancho De La Fogueria

BIS BIM
1. Aussie, Dreamcatcher’s Wish Upon The Stars
2. Schipperke, Rondesminde’s Penny The Precious
3. HSH, Team Blacktown’s Bond
4. Pumi, Aditi Severanka Pumida

BIS
1. Puli, Black’N Blue Light My Fire
2. Aussie, Leading Angel’s Gaze At The Stars
3. Briard, Costello Du Tchibo D’ebene
4. Australsk Cattledog, Bushbug’s Golden Shiner Giru

Udstilling 2.

Juniorhandling, mini
1. André, Aussie
2.
Emilia, Aussie
3.
Sheila, HSH
4. Sofie, HSH
 
Juniorhandling, maxi
1. Charlotte, Lancashire
2. Frederikke, Aussie

Baby
1. Australian Shepherd (Aussie), Dreamcatcher’s Black Jagg’n’it
2.
Hvid Schweisisk Hyrdehund (HSH), Bailey Cooper M2m Von der Nordhelle
3. Pumi, Mariell De Marque Loremo Av Fylgia

Hvalp
1. HSH, Jolee Of Trebons Berger Blanc
2. Puli, hvid, Hungary White Puli Frida
2. Aussie, True Top It’s You
3. Holl. Hyrdehund, Flottenheimer Sky

Junior
1. Aussie, Khetashio No Gravity
2. HSH, Ibanez White Shepherd Cimmie
3. Briard, Cruella De Ville Du Tchibo D’ebene
4. Bouvier, Puggi Diva

Opdrætsklasse
1. Aussie, Leadin Angel’s

Veteran
1. Cimarron Uruguayo, Pancho De La Fogueria
2. Aussie, Thornapple What The Doc Ordered
3. P. O. Podhalanski, Tricky Chluba Liliowej Przeleczy
4. Kelpie, Sandskogen’s Amika

BIS BIM
1. Aussie, Del Cau Fosca F-Dark Petal
2. Bouvier, Puggi Diva
3. Schipperke, Rondesminde’s Penny The Precious
4. HSH, Team Blacktown’s Bond

BIS
1. Aussie, Leading Angel’s Gaze At The Stars
2. Puli, Black’N Blue Light My Fire
3. Schipperke, Grosens Oskar
4. P. O. Podhalanski, Tricky Chluba Liliowej Przeleczy

SUPREME BIS:

SUPREME BIS BABY: Hvid Schweizisk Hyrdehund, Bailey Cooper M2m Von Der Nordhelle
SUPREME BIS HVALP: Aussie, True Top It’s You
SUPREME BIS JUNIOR: Aussie, Khetashio No Gravity
SUPREME BIS VETERAN: Kelpie, Sandskogen’s Amika
SUPREME BIM BIS: Aussie, Del Cau Fosca F-Dark Petal
SUPREME BIS: Aussie, Leading Angel’s Gaze At The Stars

< Tilbage