MENU
< Tilbage

Resultater fra dobbeltudstilling i Rishøjhallen 9. august 201509-08-2015 - 20:21

Dommere: Petra Junehall, Sverige Andrzej Stepinski, Polen og Svend Løvenkær, Danmark

Udstilling 1:


Juniorhandling, mini:
1. Emilia Schultz
2. Sofie Brixtofte

Juniorhandling, maxi
1. Emilia Hansen
2. Josephine Sandby
3. Sofie Schønnemann

Bedste Baby
1.
Sort Russisk Terrier, Moulin Rouge Tara’s Sarja
2. Schipperke, Røndeminde’s Zion
3. Polski Owczarek Podhalanski, King of Happiness Alpejske Zaurocz
4. Australian Shepherd, Leading Angel’s Rule The World

Bedste Hvalp
1. Landseer Landseergården’s Gentle Gaya
2. Australian Shepherd, Sentikki Rix Absolute Value
3. Hvid Schweizisk Hyrdehund Ibanez White Shepherd Dirch
4. Australsk Cattledog, Drovers Run Blue Jack

Bedste Junior
1. Aus. Shep Khetashio Whazzzz Up Bubalu
2. HSH Jolee of Trebons Berger Blanc
3.
Briard Join –Me de la Chaume du Bois Dieu
4.
Lancashire Heeler, Norribäcks Ambra Åsknatt

Bedste Veteran:
1. Bouvier Des Flandres Carmson’s Charming Cudjo
2. Aus Shep Khetashio Just Right of Gefion
3.
Østrigsk Pinscher, Derastemand Bertolt
4. Pumi, Mariell De Marque A-Lagets Allwin

Bedste Opdrætsklasse
1. Australian Shepherd, Leading Angels
2. Pumi, Mariel de Marque
3. Hvid Schweizisk Hyrdehund

BIS BIM
1.
Bouvier Carmson’s Fancy Fifi
2. Briard Rave On Cleo Fauve Ar
3. HSH Cherie of Trebons Berger Blanc
4. Aus Shep Leading Angel’s Picadilly Circus

BIS
1. Aus Shep Eagermind Talent For Trouble, ejer Caroline E. Mauseth
2. Puli, hvid Cseri-Csuba Csörem ejer Bodil Rüsz
3. Bouvier Carmson’s Charming Cudjo
4. Cimarron Uruguayo Perro Characteristico Double Dare


Udstilling 2

Juniorhandling, mini
1.
Sofie Brixtofte
2. Emilia Schultz

Juniorhandling, maxi
1. Josephine Sandby
2.
Emilia Hansen
3. Sofie Schønnemann

Bedste Baby
1. Schipperke, Røndeminde’s Zion
2. Podhalanski King of Hapiness Alpejskie Zaroux
3. Russer Moulin Rouge Tara’s Sarja
4. Aus Shep Leading Angel’s Rule The World

Bedste Hvalp
1. Landseer Landseergårdens Gentle Gaya
2.
Aus Shep Leading Angel’s Sacred Mountain
3. HSH Ibanez White Shepherd Dirch
4. Cattledog Drovers Run Blue Jack

Bedste Junior
1. Aus Shep Del CauFosca Independence Day
2.
Pumi Mariell De Marque Kimara Karisma
3.
HSH Jolee of Trebons Berger Blanc
4. Briard Join-Me de la Chaume du Bois Dieu

Bedste Veteran
1. Bouvier Carmson’s Charming Cudjo
2. Østrigsk Pinscher Derastemand Bertolt
3. Pumi Mariell de Marque A-Lagets Allwin
4. Aus Shep Khetashio Just Right of Gefion

Opdrætsklasse
1. Aus shep Leading Angels
2. Pumi Mariell de Marque

BIS BIM
1. Aus Shep Del CauFosca Independence Day
2. Bouvier Carmson’s Charming Cudjo
3. Briard Rave On Cleo Fauve Ar
4. Schipperke Kärrets Gourmet

BIS
1. Puli Impeccable Fourth Dimension
2. Cimarron Perro Characteristico Double Dare
3. Pumi Mariell De Marque Kimara Karisma
3. Cattledog Bushug’s Golden Shiner Giru

< Tilbage