MENU
< Tilbage

Resultater fra årets sidste udstillinger 28. november i Ll. Skensved29-11-2015 - 12:42

Udstillingssæsonen 2015 er slut og det skete med en stor og flot dobbeltudstilling i Ll. Skensved med i alt 244 hunde.

Dommere: Ligita Zake, Ann Cuthbert og Jan de Gids

UDSTILLING 1

Juniorhandling, mini:
1. Sofie, Hvid Schweizisk Hyrdehund
2.
Emilia, Aussie
3. Sheila, Chodsky Pes

Juniorhandling, maxi:
1. Josephine, ØP

Bedste Baby:
1. Australian Shepherd, Dreamcatcher’s Halley’s Comet
2. Polski Owszarek Podhalanski, Cezary Tatrzanski Zauroczenie
3. Australsk Cattledog, Snjos Blue Karrah

Bedste hvalp:
1. Aussie, Leading Angel’s Rule The World
2. Sort Russisk Terrier, Moulin Rouge Taras Sarja
3.Appenzeller Sennen, Lyngsoedal’s Burberry Bear
4. Cattledog, Marion

Bedste Junior:
1. Pumi, Mariell De Marque Loremo Av Fylgia
2. Aussie, Leading Angel’s Zen Master
3. Cattledog, Drovers Run Blue Jack
4. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Ibanez White Shepherd Dirch

Bedste Veteran:
1. Bouvier, Carmson’s Charming Cudjo
2. HSH, Cherie Of Trebons Berger Blanc
3.
Østrigsk Pinscher, Derastemand’s Bertolt
4. Kelpie, Sandskogens Amika

Bedste Opdrætsklasse:
1. HSH, Of Trebons Berger Blanc
2.
Aussie, Leading Angel’s

BIS BIM:
1. Briard, Join-Me de la Chaume du Bois Dieu
2. Aussie, Leading Angel’s Sacred Mountain
3.
Bouvier des Flandres, Excerno Vengeance Verdi af Fifi
4. Pumi, Cseresznyeskerti-Csalfa Zanza

BIS:
1.
Bouvier, Excerno Vintage Vizzla Af Fifi
2. Puli, Black N’Blues Light My Fire
3. Pumi, Mariell De Marque Loremo Av Fylgia
4. Aussie, Leading Angel’s Eclipse of the Moon.

 

UDSTILLING 2.
Juniorhandling, mini:
1. Sofie, Hvid Schweizisk Hyrdehund
2.
Emilia, Aussie
3. Sheila, Chodsky Pes

Bedste Baby:
1. Australian Shepherd, Dreamcatcher’s Halley’s Comet
2. Hollandsk Hyrdehund, Flottenheimer Uzi
3. HSH, Carolus

Bedste Hvalp:
1. Aussie, Leading Angel’s Rule The World
2.
Sort Russisk Terrier, Moulin Rouge Taras Sarja
3. Schipperke, Røndesminde’s Yogie

Bedste Junior:
1. Aussie, Leading Angel’s Sacred Mountain
2.
Pumi, Mariell De Marque Loremo Av Fylgia
3.
POD, Ludmila Nutrena
4. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Ibanez White Shepherd Dirch

Bedste Veteran:
1. HSH, Cherie Of Trebons Berger Blanc
2. Aussie, Khetashio Just Right of Gefion
3. Pyreneerhund, White April Alice Cooper
4. POD, Tricky Chluba Liliowej Przeleczy

Bedste Opdrætsklasse:
1. HSH, Of Trebons Berger Blanc
2.
Aussie, Leading Angel’s

BIS BIM:
1. Aussie, Leading Angel’s Sacred Mountain
2. Kelpie, Promotion Ducati Monster
3. Bouvier des Flandres, Excerno Vengeance Verdi af Fifi
4. Schipperke, Lövgrodans Iza

BIS:
1. Aussie, Leading Angel’s Eclipse of The Moon
2. Pumi, Mariell De Marque Loremo Av Fylgia
3. Kelpie, Sandskogens Amika
4. HSH, Aika

< Tilbage