MENU

Udstillingsresultater

FINALERESULTATER FRA UDSTILLINGERNE I TAULOV 25. MAJ

Dommere: Arne Foss , Hans Erik Petersen og Marianne Baden

UDSTILLING 1

Juniorhandling mini
1 Patrick, Holl. hyrdehund

Juniorhandling, maxi
1. Daniel, Aussie
2. Miriam, HSH

BIS baby
1. Kuvaz, Czaruso Himlo
2. Schipperke, Divine Devils Andie Hollywood Star
3. Aussie, Dreamcatchers Rising Moon Storm
4. Holl Hyrdehund, United dutch Gucci

BIS hvalp
1. Puli, Black`n Blues Miss Adventure
2. Chodsky Pes, Aime Astei Bohemica
3 Aussie, Fly Over the Moon De La Noval
4 HSH; Of Trebns Berger Blanc All I want

BIS Junior
1. Aussie, Mangry’s Born Leading Angel
2. HSH, Emji Mahalo
3. Shipperke, Røndesmindes Seffi Spice of Topper
4. Briard, Margaretha - Marlies Du Sel Doux

BIS Opdræt
1. HSH, Of Trebons Berger Blanc
2. Aussie, Leading Angels
3. Schipperke, Røndesminde

BIS Veteran
1. Aussie, Leading Angels Pure
2. Pumi, Mariell de Marques a Lagels Allwin
3. Kelpie, Cephyrens Fanny
4. ØP, Derastemand's Bertolt

BIS Bim
1. Aussie, Leading Angels Pure
2. HSH, Jack Daniels Of Trebons Berger Blanc
3. Bouvier, Perfect Adorable Queen
4. Schipperke, Røndesmindes Uzzo

BEST IN SHOW
1. Aussie, Leading Angels Zen Master
2. Puli, Cseri Subas Csore
3. HSH, Jolee of Trebons Berger Blanc
4. Bouvier, Carmson`s Heroic Hannibal

UDSTLLING 2

BIS juniorhandler, mini
1. Patrick

BIS juniorhandler, maxi
1. Daniel

BIS baby
1. Kuvaz, Czaruso Himla
2. Schipperke, Chiffers Ulli
3. Holl Hyrdehund, United Dutch Gavtyv
4. Aussie, Devine Moments Silverflame

BIS hvalp
1. Puli, Black`n Blues Miss Adventure
2. Chodsky Pes, Aimee Aster Bohemicica
3. Aussie, Fly over the Moon de la Nova
4. HSH, Augusteas Abba

BIS junior
1. Aussie, Mangrys Born Leading Angel
2. Schipperke, Røndemindes Chilli
3. Sort Russer, Liam Bravo von Belaja Gora
4. HSH, Emji Mahalo

BIS opdræt
1 HSH, Of Trebons Berger Blanc
2 Aussie, Leading Angel
3 Schipperke, Røndesminde

BIS veteran
1. Aussie, Leading Angel's Pure
2. Kelpie, Cephyrens Fanny
3. Pumi, Marell de Margues a lagels Allwin
4. ØP, Derastemand's Bertolt

BIS Bim
1. HSH, Jack Daniels Of Trebons Berger Blanc
2. Aussie, Leading Angels Secret Mountain
3. Schipperke, Røndesminde's Penny the precious
4. Briard, Rave On Elliott Noir

Best in Show
1. Bouvier, Carmson`s Heroic Hannibal
2. Puli, Cseri Subas Csore
3. HSH, KitKat Of Trebons Berger Blanc
4. Aussie, Mangrys Born Leading Angel

Finaleresultater fra KHKGs Supreme Winter Show, 28. januar 2017 i Årslehallen


Dommere: Dusan Paunovic, Serbien, og Norman Deschuymere, Belgien.

Udstilling 1 BIS dommer Dusan Paunovic, Serbien.



BIS Juniorhandler, mini (dommer Kirsten Pedersen):
1. Emilia Schultz, Australian Shepherd
2. Patrick Poulsen, Hollandsk Hyrdehund

BIS Baby:
1. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Eminem av Stjerhiet
2. Bauceron, Fogsminde Mio Meg
3. Puli, Black’n Blues Miss Adventure
4. Aussie, Leading Angel’s Legends of theFall

BIS Hvalp:
1. Aussie, Mangry’s Born Leading Angel
2. Sort Russisk Terrier, Liam Bravo Belaja Gora
3. Cane Da Pastore Bergamasco, Perfect Storm’s Spirit
4. Landseer, Borgmosegaard’s Typical Male

BIS Junior
1. HSH, Hinto V. Suthwalde
2. Bouvier Des Flandres, Zeenah-Pearl V.D. Vanenblikhoeve
3. Cattledog, Hiredhand Red Annie
4. Puli, Black’N Blues Summer Samba

BIS Opdræt:
1. Schipperke, Røndesminde’s
2. HSH, of Trebons Berger Blanc

BIS Veteran
1. Cattledog, Ayers Danish Blue Dargo
2. Kelpie, Sandskogens Amika
3. Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur
4. Chodsky Pes, Mimmie

BIS Bim:
1. HSH, Eymij Mahalo
2. Puli, Black’n Blues Summer Samba
3. Schipperke, Røndesmindes Penny The Precious
4. Aussie, Illumineer It’s All About Me.

BIS:
1. Puli, Black,n Blues Light My Fire
2. Aussie, Dreamcatcher’s Black Jagg’n It
3. HSH, Hinto V. Suthwalda
4. Schipperke, Røndesminde’s Zion

UDSTILLING 2: BIS dommer Norman Deschuymere, Belgien


BIS Juniorhandler, mini (dommer Marie Louise Christensen:
1. Emilia Schultz, Australian Shepherd
2. Patrick Poulsen, Hollandsk Hyrdehund

BIS Baby:
1. Puli, Black’n Blues Miss Adventure
2. HSH, Eminem av Stjerhiet
3. Aussie, Khetashion Blue Haiwaii

BIS Hvalp:
1. Aussie, Mangry’s Born Leading Angel
2. Schipperke, Rødesminde’s Dexter
3. HSH, Xena The Worrier Star
4. Cana Da Pastore Bergamasco, Perfect Stoms Spirit

BIS Junior:
1. HSH, Eymij Mahalo
2. Bouvier, Zeenah-Pearl V.D. Vanenblikhoeve
3. Kelpie Sandskogens Elit
4. Cattledog, Hiredhand Red Annie

BIS Opdræt:
1. Schipperke, Røndesminde’s
2. HSH, of Trebons Berger Blanc

BIS Veteran
1. Kelpie, Sandskogens Amika
2. Cattledog, Ayers Danish Blue Dargo
3. Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur
4. Østrigsk Pinscher, Derastemands Bertolt

BIS BIM
1. HSH, Hinto V. Suthwalda
2. Schipperke, Røndesminde’s Penny The Precious
3. Aussie, Some Kind Of Magic’s Joyride
4. Chodsky, FurAndPaws Dahlia

BIS:
1. HSH, Eymij Mahalo
2. Puli, Black,n Blues Light My Fire
3. Schipperke, Rndesminde’s Zion
4. Bergamasco, Skärviks Rubin


Supreme BIS dømt af Hans Erik Pedersen, Danmark
Supreme Baby: Puli, Black’n Blues Miss Adventure
Supreme Hvalp: Sort Russer, Liam Bravo Belaja Gora
Supreme Junior: HSH, Eymij Mahalo
Supreme Veteran: Aussie, Hoeke’s Bigfoot Wilbur
Supreme BIM: Schipperke, Røndesminde’s Penny The Precious
Supreme BIS: Puli, Black,n Blues Light My Fire

Resultater 2016

    2015 resultater