MENU

Resultater

Udstilling 1 Taulov den 25/1 2020

Juniorhandler mini:

  1. Mathilde Bekker m. Australian Shepheard

  2. Naya Andersen m. puli

  3. Mia Hast m. Schipperke

Juniorhandler maxi:

  1. Mikkel Andreasen m. Australian Shepherd

  2. Sofie Carlson m. Australian Shepherd

  3. Mia Gerlach m. Schipperke

Best in show BABY:

  1. Australian Shepherd, Khetashio Blazing Star, ejet af Janne Kronstam

  2. Chodsky Pez, Truly Yours Sent From Heaven, ejet af Jannie og Toni Frederiksen

  3. Grosser Schweizer Sennenhund, Freedie Eki Balarda, ejet af Pia Pedersen.

  4. Hvis Schweizizk Hyrdehund, Barvestad´s Triton, ejer ønskes ikke oplyst.

Best in show HVALP:

  1. Australian Shepherd, Austrian Dream Keep The Faith, ejet af Britta Wöhliche, Tine Schulz og Phillip Harrer.

  2. Hvid Schweizizk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Marley, ejet af Ulla og Nicolas Warden.

  3. Schipperke, Røndesminde´s Loke, ejet af Vivi Gerlach.

  4. Miniature American Shepherd, Abingtons Can´t Buy Me Love, ejet af Louise Signe Schak.

Best in show JUNIOR:

  1. Australian Shepherd, Villanyda Blue Shadow In A Sunset Dream, ejet af Iwona Umeicka, Sverige

  2. Briard, Toulouse Rayon de Soleil, ejet af Anja Hansen

  3. Chodsky Pes, Fur And Paws Incredible Isa, ejer ønskes ikke oplyst.

  4. Lancaschire Heeler, Mirox Monsieur Le Beau, ejet af Gitte og Kent Sundsdal.

Best in show OPDRÆTSKLASSE:

  1. Schipperke, v. Kennel Røndesminde

  2. Sort Russisk Terrier fra Tyskland

Best in show VETERAN:

  1. Australian Shepherd, Strandly into the Light, ejet af Line Marie Larsen

  2. Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen.

  3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Made-To-Measure Ife Ingrid, ejet af Inge-Britt T. Jensen.

  4. Østrigsk Pinscher, Derastamand´s Bertolt, ejet af Benny og Regitze Rastamand

Best in show BIM:

  1. Australian Shepherd, DÁzumoon Frozen Heart, ejer ønskes ikke oplyst

  2. Hvis Schweizisk Hyrdehund, Trebon Berger Blanc Fiore, ejet af Elisabeth Anbo

  3. Sort Russisk Terrier, Revolyutsiya Tara´s Sarja, ejer ønskes ikke oplyst

  4. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum Balslev.

Best in SHOW:

  1. Australian Shepherd, Villanyda Blue Shadow In A Sunset Dream, ejet af Iwona Umeicka, Sverige

  2. Puli, Black´n Blue´s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs og Mamlie Duus

  3. Masino Napoletano, Qiniqi, ejer ønskes ikke oplyst.

  4. Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen.

 

Udstilling 2:

Juniorhandler mini:

  1. Mathilde Bekker m. Australian Shepheard

  2. Naya Andersen m. puli

Juniorhandler maxi:

  1. Mikkel Andreasen m. Australian Shepherd

  2. Sofie Carlson m. Australian Shepherd

  3. Mia Gerlach m. Schipperke

Best in show BABY:

  1. Chodsky Pez, Truly Yours Sent From Heaven, ejet af Jannie og Toni Frederiksen

  2. Australian Shepherd, Khetashio Blazing Star, ejet af Janne Kronstam

  3. Hvis Schweizizk Hyrdehund, Barvestad´s Triton, ejer ønskes ikke oplyst

  4. Grosser Schweizer Sennenhund, Freedie Eki Balarda, ejet af Pia Pedersen

Best in show HVALP:

  1. Australian Shepherd, Austrian Dream Keep The Faith, ejet af Britta Wöhliche, Tine Schulz og Phillip Harrer.

  2. Schipperke, Røndesminde´s Loke, ejet af Vivi Gerlach.

  3. Miniature American Shepherd, Abingtons Can´t Buy Me Love, ejet af Louise Signe Schak.

  4. Hollandsk Hyrdehund, Team Golden Stars Extreme Enzo, ejet af Maibritt Johansen.

 

Best in show JUNIOR:

  1. Lancaschire Heeler, Mirox Monsieur Le Beau, ejet af Gitte og Kent Sundsdal

  2. Schipperke, Raahøjs Eika Magic Spice, ejet af Vivi Gerlach

  3. Bouvier des Flandres, NajaNaja´s E Naaya Lia, ejet af Saskia Witt, D

  4. Hvid Schweizisk HyrdehundBrdaBlanco Kindly Katla Krone 1, ejet af Betina Bach

Best in show OPDRÆTSKLASSE:

  1. Schipperke, v. Kennel Røndesminde

  2. Sort Russisk Terrier fra Tyskland – ER I TVIVL HER; FOR DER STÅR IKKE NOGET PÅ MIN RESULTAT SEDDEL:::::::

Best in show VETERAN:

  1. Australian Shepherd, Strandly into the Light, ejet af Line Marie Larsen

  2. Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen

  3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Made-To-Measure Ife Ingrid, ejet af Inge-Britt T. Jensen.

  4. Østrigsk Pinscher, Derastamand´s Bertolt, ejet af Benney og Regitze Rastamand.

Best in show BIS BIM:

  1. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejer Anne Bjerrum Balslev.

  2. Australian Shepherd, Dreamcatcher´s The Jean Genie, ejet af Britt Siegstad

  3. Kelpie, Fantastic Kelpie Brisco Explorer, ejet af Birgitte Kristoffersen

  4. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Augusteas Bon Jovi , ejet af Anne Møller

BEST IN SHOW:

  1. Puli, Black´n Blue´s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs og Mamlie Duus

  2. Pyreneerhund, Vi`Skaly´s Alley-Kat-Abra, ejet af Fie og Christina Basbøll, S

  3. Østrigsk Pinscher, Derastamands´s Elton Elliot, ejet af Regitze og Benny Rastamand

  4. Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejet af Vivi Gerlach.