MENU

Bjæverskov Lørdag 21. marts 2020

INVITATION til dobbelt udstilling i Skovbohallen
Halvejen 12, 4632 Bjæverskov
Lørdag 21. marts 2020
Vi har inviteret to fantastiske velkendte dommere:
Moa Persson Sverige og Philip Beham Irland

Udstilling 1
Moa Persson: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Philip Beham: Australian Shepherd, Briard, Schipperke, Bouvier Des Flandres. Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund , Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Udstilling 2
Philip Beham: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Moa Persson: Australian Shepherd, Briard, Schipperke, Bouvier Des Flandres. Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund, Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Indgangen åbner kl. 8.00 og bedømmelserne starter kl. 9.00
Der afholdes BIS finale efter hver udstilling.
Juniorhandling kan tilmeldes på dagen.
Tilmelding www.hundeweb.dk senest den 11. marts 2020


Taulov Lørdag d. 25. januar 2020

INVITATION til Winter Special, dobbelt udstilling med kåring af ÅRETS VINDERE 2019
Elbohallen Tingvejen 24, Taulov 7000 Fredericia
Lørdag 25. januar 2020
Vi har inviteret to fantastiske velkendte dommere:
Dan Ericsson Sverige og Ann Ingram Irland

Udstilling 1
Dan Ericsson: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Ann Ingram: Australian Shepherd, Briard, Schipperke, Bouvier Des Flandres. Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund , Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Udstilling 2
Ann Ingram: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Dan Ericsson: Australian Shepherd, Briard, Schipperke, Bouvier Des Flandres. Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund, Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Indgangen åbner kl. 8.00 og bedømmelserne starter kl. 9.00
Når udstilling 1 er overstået, er der BIS finaler efterfulgt af en pause.
I denne pause kåres Årets Racevinder 2019, Årets opdrætter 2019, Årets Veteran 2019 Årets junior handler mini 1-3 Årets juniorhandler 1-3 og sidst, men ikke mindst Årets Hunde 1-3 2019
Umiddelbart efter udstilling 2 afholdes der BIS finalerne efterfulgt af Supreme BIS
Tilmelding www.hundeweb.dk senest den 15. januar 2020


Udstillinger i KHKG 2020

25. januar Winter Special
Dobbelt udstilling i Elbohallen, Tingvejen 24, Taulov, 7000 Fredericia
Dommere: Dan Ericsson, Sverige og Ann Ingram, Irland
Sidste frist 15. januar

21. marts
Dobbelt udstilling i Skovbohallen, Halvejen 12, 4632 Bjæverskov
Dommere: Moa Persson, Sverige og Philip Behan, Irland
Sidste frist 11. marts

23. maj
Dobbelt udstilling ved Elbohallen, Tingvejen 24, Taulov, 7000 Fredericia
Dommere: Lidija Oklescen, Slovenien og Anca Diana Giura, Rumænien
Sidste frist 13.maj

9. august
Dobbelt udstilling ved Rishøj Idræts Center, Skolevej, 4600 Køge
Sammen med Border Collie Klubben.
Dommere: Maja Korosec og Darko Korosec, Slovenien
Sidste frist 28. juli

17. oktober
Dobbelt udstilling i Års Messe Center, Messevej 1, 9600 Års
Dommere: Markku Kipinä, Finland og XX
Sidste frist 7. oktober

5. december Juleudstilling
Dobbelt udstilling i Rishøj Idræts Center, Skolevej, 4600 (Køge)
Dommere: Morten Matthes, Danmark og Christian Jouanchicot, France
Sidste frist 25. november