MENU

Nye restriktioner fra DKK

Udstilling i Årslev 8. november 2020

INVITATION til dobbelt udstilling i Årslev Hallen
Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev

Søndag den 8. november 2020

På baggrund af den tilspidsede Corona situation, har vi fået afbud fra de to udenlandske dommere. Vi har i stedet inviteret to fantastiske velkendte danske dommere:
Jørgen Hindse og Tomas Rohlin

Udstilling 1
Tomas Rohlin: Hvid Sch. Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, Schipperke samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Jørgen Hindse: Australian Shepherd, MAS, Briard, Bouvier Des Flandres. Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund , Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Udstilling 2
Jørgen Hindse: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, Schipperke samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Tomas Rohlin: Australian Shepherd, MAS, Briard, Bouvier Des Flandres. Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund, Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Indgangen åbner kl. 8.00 og bedømmelserne starter kl. 9.00
Der afholdes BIS finale efter hver udstilling.
Juniorhandling kan tilmeldes på dagen.

Grundet de gældende Corona regler om forsamlings påbud, vil der være limit på 80 hunde pr. udstilling, klubbens medlemmer har fortrinsret.

Web tilmelding lukker automatisk når limit er nået, senest 7. oktober.

Tilmelding www.hundeweb.dk

Dobbeltudstilling i Køge 5. december 2020

INVITATION TIL DOBBELT I KØGE
Rishøj Idrætscenter Skolevej 7, 4600 Køge
Vi har inviteret fire fantastiske danske dommere:
Morten Matthes, Charlotte Højer, Søren Wesseltoft og Birgit Seloy

Udstilling 1
Morten Matthes: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, Schipperke samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Søren Wesseltoft: Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund, Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2
Charlotte Højer: Australian Shepherd, MAS, Briard, Bouvier Des Flandres.

Udstilling 2
Charlotte Højer: Hvid Sch Hyrdehund, Beauceron, Chodsky Pes, Picard, Tjekkoslovakisk Ulvehund, Hollandsk Hyrdehund, Lancashire Heeler, Australsk Cattledog, Australsk Kelpie, PON, POD, Puli, Pumi, Mudi, Schipperke samt klubbens øvrige racer fra gr.1
Morten Matthes: Australian Shepherd, MAS, Briard, Bouvier Des Flandres.
Birgit Seloy: Appenzeller, Cimarron Uruguayo, Grosser Sch. Sennenhund, Pyreneerhund, Landseer, ØP, Sort Russisk Terrier, Mastino Napoletano, Tibetansk Mastiff, Cane Corso Italiano, Presa Canario, Mastin Espanol, Mastin De Los Pirineos, Ca De Bou, samt klubbens øvrige racer fra gruppe 2

Indgangen åbner kl. 8.00 og bedømmelserne starter kl. 9.00
Der afholdes BIS finale efter hver udstilling.
Juniorhandling kan tilmeldes på dagen.
Grundet de gældende Corona regler om forsamlings påbud, vil der være limit på 80 hunde pr. udstilling, klubbens medlemmer har fortrinsret.
Web tilmelding lukker automatisk når limit er nået, senest 25. november.
Tilmelding www.hundeweb.dk

Ret til ændringer forbeholdes.

Vi ses i Køge
Bodil Rüsz
Klubben for Hyrde, Kvæg og Gårdhunde


Udstillinger i KHKG 2020

UDSTILLINGER 2020 KHKG OPDATERET 19.08.2020

 

 

UDSTILLINGER 2020 KHKG OPDATERET 14.10.2020

 

8. november Årslev Hallen Fyn dobbelt udstilling

Tomas Rohlin, Jørgen Hindse og res. dommer Marianne Baden

Sidste frist d. 26. oktober (lukket for tilmeldinger)

 

5. december Juleudstilling

Dobbelt udstilling Rishøj Idræts Center, Skolevej 4600 (Køge)

Dommere: Morten Matthes, Søren Wesseltoft, Charlotte Højere og Birgit Seloy

Res. Dommer Marianne Baden

Sidste frist 25. november