MENU

Resultater

Taulov d 18/4 2021

Udstilling med – Dommer Hans Erik Pedersen

Bedste Hvalp

  1. Australsk Kelpie, Ballin Mooki of Jabu´s Home, ejer Majbritt H. Clausen.
  2. Miniature American Shepherd, Rhapsody Aura Queen des Romarins de Meyerling, ejet af Karina S. Hartmann og Maria Thorney.

 

Bedste Junior

  1. Puli, Szentmihàlyi-Szabó Iclice, ejet af Bodil Rüzs.
  2. Grosser Schweizer Sennenhund, Grosser Stars Eros, ejet af Sanne Tygesen.
  3. Chodský Pes, FurAndPaes Lollipop, ejer ønskes ikke oplyst.
  4. Miniature American Shepherd, LilSunKiss My Sassy Extra, ejet af Heidi Wisèn.

 

Bedste Veteran

  1. Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Iben Lind Fink – Jensen
  2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Halo Of Trebons Berger Blanc, ejet af Jacob Faxholm og Anne Møller.
  3. Australsk Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer ønskes ikke oplyst.
  4. Østrigs Pincher, Josefine vom Traisenufer, ejet af Regitze og Benny Rastemand.

 

BEST INSHOW BIM

  1. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Isabella
  2. Miniature American Shepherd, Energies The Legend Of Tarzan, Kerstin Patzold, D
  3. Østrigs Pincher, Derastamand´s Emma Athene, ejet af Regitze og Benny Rastemand.
  4. Australsk Kelpie, Fantastic Kelpie Brisco Explorer, ejer ønskes ikke oplyst

 

BEST IN SHOW

  1. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Halo Of Trebons Berger Blanc, ejet af Jacob Faxholm og Anne Møller.
  2. Miniature American Shepherd, Paradox du Bois des Ternes, ejet af Annette Strøyer.
  3. Bouvier Des Flanders, Pauline –Mara von der Prinzeneiche, ejet af Owe Wunsch, D
  4. Appenzeller Sennenhund, Lyngsoedal`s Burberry Bear, ejet af Henning Husted.

Taulov d 18/4 2021

Udstilling med – Dommer Marianne Baden

 

Bedste Baby

  1. Schipperke, NordicOrigins Admirable Alva, ejer ønskes ikke oplyst

  2. Australian Shepherd, Leading Angel´s Golden Globe, ejer ønskes ikke oplysst

 

Bedste Hvalp

  1. Lancashire Heeler, Winner´s Tale Aim for the Wildfire Heart, ejet af Cattisz Goss.

 

Bedste Junior

  1. Briard, She is Kinda Hot Morovia Campanella, ejet af Johnny Hansen.

  2. Schipperke, Florishing Pumba, ejer ønskes ikke oplyst

  3. Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad

 

Bedste Veteran

  1. Australian Shepherd, , Dreamcatcher´sWish Upon The Stars, ejet af Britt Siegstad.

  2. Landcashire Heeler, Mongrel`s Zack Zawley, ejet af Cattisz Gos.

  3. Schipperke, Røndesminde`s Quella, ejet af Anne Bjerrum.

  4. Picard, Ilan Des Jardin De Damalis, ejet af Tina K. Otto.

 

BEST IN SHOW BIM

  1. Schipperke, Røndesminde`s Chili, ejer ønskes ikke oplyst

  2. Australian Shepherd, Leading Angles Waltz The Spotlight, ejet af Britta Wöhliche og Marianne Thorsen

  3. Landcashire Heeler, Mirox Kamomille La Belle, ejet af Gitte og Kent Sundsdal.

  4. Briard, Odin Reglisse de la Petite Rochette, ejer ønskes ikke oplyst

 

BEST IN SHOW

  1. Australian Shepherd, Nivios The Value of Serenety, ejer ønskes ikke oplyst.

  2. Schipperke, Amber From Rpyal Mpunt, ejer, Laila Rasmussen.

  3. Landcashire Heeler, Mirrox Monsieur La Beau, ejet af Gitte og Kent Sundsdal.

  4. Picard, Ilan Des Jardin De Damalis, ejet af Tina K. Otto.