MENU

Dobbeltudstillingen i Taulov den 18. oktober 2020

 

Udstilling 1

 

Juniohandling Mini:

Naya med Puli

Dasha med Schipperke

Maricka med Chodsky Pes

 

Juniohandling  Maxi

Erika med Australian Shepherd

Mikkel med Australian Shepherd

Mette med Chodsky Pes

 

Bedste Baby

Chodsky Pez FurAndPaws Kahlu ejer B.Kristensen

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer ønskes ikke oplyst

Pyreneerhund, Hector, ejer Annette Soelberg

 

Bedste hvalp:

Schipperke Gråmøllevejens Cookie ejer H.Nielsen

Austalian Shepherd, Wunderbaums Bohemian Rhapsody, ejer ønskes ikke oplyst

Hvid Schweizizk Hyrdehund, Abi, ejer ønskes ikke oplyst

Chodsky Pes, Oude Herder Cassiopeia, ejer ønskes ikke oplyst

 

Bedste junior

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Marly, ejer Ulla og Nicolas Warden

Grosser Schweizer Sennenhund, Freedie Eki Barlada, eker Pia Pedersen

Schipperke, Beadale Black Obsidan, ejer Inge Brattelid, SS

Australian Shepherd,Nivios Master of None ejer ønsket ikke oplyst

 

Opdrætsklasse

Schipperke - Kennel Røndesminde, v.fam. Gerlach

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc, v. Ulla Warden

 

Bedste veteran

Austaralian Shepperd, Leading Angel´s Eclipse of The Moon, ejer Britta Wöhliche

Australsk Kelpie, Cephyren´s Fanny ejer, B. Kristoffersen

Østrigsk Pincher, Josephine won Traiseufer, ejer ønskes ikke oplyst

Schipperke Røndesminde´s Quella, ejer A. Bjerrum

 

Best in show BIM

Briard, Touluse Rayon du Solei, ejer Anja Hansen

Australien Shepherd Leading Angel´s Playful Bumblebee, ejer Bitta Wöhliche

Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer B. Kristoffersen

Schipperke Røndesminde´s Quella, ejer A. Bjerrum

 

Best in Show

Miniature American Shepherd, Energies Cupcake, ejer K. Patzoid

Lancashire Healer, Mirox Monsieur Le Beau, ejer Gitte og Keld Sundsdal

Schipperke, Røndesminde Zion, ejer Vivi Gerlach

Puli, Black´n Blues Light my Fire, ejer Bodil Rüzs

 

Udstilling 2

 

Juniohandling Mini:

Naya med Puli

Dasha med Schipperke

 

Juniohandling  Maxi

Mikkel med Australian Shepherd

Mette med Chodsky Pes

Erika med Australian Shepherd

 

Bedste baby

Chodsky Pez FurAndPaws Kahlu ejer B.Kristensen

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer ønskes ikke oplyst

 

Bedste hvalp

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Abi, ejer ønskes ikke oplyst

Chodsky Pes, Oude Herder Cassiopeia, ejer ønskes ikke oplyst

Austalian Shepherd, Wunderbaums Bohemian Rhapsody, ejer ønskes ikke oplyst

Schipperke, Gråmøllevejens Cookie, ejer Helene V. Nielsen.

 

Bedste junior

Schipperke, Røndesminde´s Loke, ejer Vivi Gerlach

Australian Kelpie, Guide for Life Addicted to Play, ejer Manuela Sommelund

Austalin Shepherd, Austraian Dream Keep The Faith, ejer Bitta Wöhliche og Tine S. Nielsen

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Olympia, ejer ønskes ikke oplyst

 

Bedste opdrætsklasse

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc, v. Ulla Warden

Schipperke  - Kennel Røndesminde , v. familien Gerlach

 

Bedste veteran

Australsk Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer Birgitte Kristoffersen

Australian Shepperd, Leading Angel´s Eclipse of The Moon, ejer Britta Wöhliche og Tina S. Nielsen

Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejer Anne Bjerrum

Østrigsk Pincher, Josephine won Traiseufer, ejer ønskes ikke oplyst

 

Best in show BIM

Briard, Touluse Rayon du Solei, ejer Anja Hansen

Miniature American Shephers, Energie`s The Legend of Tarzan

Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer B. Kristoffersen

Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejer Vivi Gerlach

 

Best in Show

Miniature American Shepherd, Energies Cupcake, ejer K. Patzoid

Puli, Black´n Blues Light my Fire, ejer Bodil Rüzs

Australian Shepherd, Leading Angel´s Waltz the Spotlight, Ejer Bitta Wöhliche og Marianna Thorsen

Schipperke Røndesminde´s Quella, ejer A. Bjerrum

Dobbeltudstillingen i Taulov den 5. september 2020

 

Udstilling 1

 

Juniohandling Mini:

Naja med puli

Sasha med Schipperke

 

Juniohandling  Maxi

Mikkel med Australian Shepherd

Ester med Australian Shepherd

 

Bedste Baby

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer ønskes ikke oplyst

Mudi Köves-berci Betyär jonathán ejer S. Christensen

Chodsky Pez, FurAndPaws Kahlu, ejer Bitten Kristensen

 

Bedste hvalp:

Puli, Hvid Szentmihalyi-Szabo-Iglice, ejer B. Rüzs

Landseer, Borgmosegaards Star Canin Major, ejer Rikke Jøhnk Borg

Chodsky Pes, Walentino Bryvilsar, ejer D. Pedersen

Austalian Shepherd, Thornshavn Painted By Numbers, ejer ønskes ikke oplyst

 

Bedste junior

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Marly, ejer Ulla og Nicolas Warden

Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer ønsket ikke oplyst

Briard, Toulouse Risque-Tout, ejer J. K. Neergaard

Chodsky Pez, FurAndPaw Incredible Isa, ejer ønskes ikke oplyst

 

Opdrætsklasse

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc, v. Ulla Warden

Schipperke - Kennel Røndesminde v.fam. Gerlach

 

Bedste veteran

Bouvier des Flandres, Camson´s Fancy Fifi, ejer Ditte Ruud

Austaralian Shepperd, Leading Angel´s Eclipse of The Moon, ejer Britta Wöhliche

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Frostflake´s Kasmir, ejer Jenny Olsson, S

Østrigsk Pincher, Elton Elliot, ejer ønskes ikke oplyst

 

Best in show BIM

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Jolee of Trebon Berger Blanc, ejer Anne Møller

Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer ønskes ikke oplyst

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Butterfly Kisses, ejer ønskes ikke oplyst

Schipperke, Røndesminde´s Quella, Anne Bjerrum

 

Best in Show

Australian Shepherd, Leading Angel´s Waltz the Spotlight, ejer Bitta Wöhliche og Marianne Thorsen

Bouvier Des Flandres, Carmson´s Luckey Liva, ejer Ditte Ruud.

Hvid Schweizizk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc All I Want, ejer Ulla og Nicholas Warden

Presa Canario, Fuerza Bull, Viktorija Zarevka og Alex Vander Aa Kuhle.

 

Udstilling 2

 

Juniohandling Mini:

1. Naja med puli

2. Sasha med Schipperke

 

Juniohandling  Maxi

Mikkel med Australian Shepherd

Ester med Australian Shepherd

 

Bedste baby

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer ønskes ikke oplyst

Chodsky Pez, FurAndPaws Kahlu, ejer B. Kristensen

 

Bedste hvalp

Puli, Hvid Szentmihalyi-Szabo-Iglice, ejer Bodil Rüzs

Schipperke, Røndesminde´s Nova, ejer Anne Bjerrum

Pumi, Gilbert to ImseVimse Behemia Vivace

Ejer Eva Grannat, S

Austalian Shepherd, Thornshavn Painted By Numbers, ejer ønskes ikke oplyst

 

Bedste junior

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Marly, ejer Ulla og Nicolas Warden

Australian Shepherd, Austrian Dream Keep The Faith

Ejer Britta Wöhliche og Tina S. Nielsen

Briard, Toulouse Risque-Tout, ejer Janni Krusede Neergaard

Picard, Rabbitville Fídele af Kyø, ejer Tina Koustrup Otto

 

Bedste opdrætsklasse

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc, v. Ulla Warden

Schipperke  - Kennel Røndesminde. v. fam. Gerlach

 

Bedste veteran

Bouvier des Flandres, Camson´s Fancy Fifi, ejer Ditte Ruud

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Frostflake´s Kasmir, ejer Jenny Olsson, S

Australian Shepperd, Leading Angel´s Eclipse of The Moon, ejer Britta Wöhliche

Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejer Anne Bjerrum

 

Best in show BIM

Australian Shepherd, Elite Edition Aneleh Czech, ejer ønskes ikke oplyst

Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejer Vivi Gerlach

Østrigsk Pincher, Josephune vom Traisenuffer, ejer ønskes ikke oplyst

Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer ønskes ikke oplyst

 

Best in Show

Australian Shepherd, Leading Angel´s Waltz the Spotlight, ejer Bitta Wöhliche og Marianne Thorsen

Landseer, Borgmosegaardens My Daddy´s Foxy Lady, ejer Rikke Jøhnj Borg

Presa Canario, Fuerza Bull, Viktorija Zarevka og Alex Vander Aa Kuhle.

Hvid Schweizizk Hyrdehund, K´Zoe Of Trebons Berger Blanc, ejer Ulla og Nicholas Warden

Udstillingsresultater fra udstillingen i Køge 9. august 2020

Juniohandling Mini:

Naja med puli

Maria med Chodsky Pes

Maja med Chodsky Pes

 

Juniohandling  Maxi

Ester med Australian Shepherd

Mikkel med Australian Shepherd

 

Bedste Baby

Shchipperke, Gråmøllevejens Charlie, elet af Laila Rasmussen

Australian Shepherd, Dragonas Daddy Money, ejet af Janne Kronstam

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Ibanez White Shepherd High Line, ejer ønskes ikke oplyst

Cana Corso Italiano, NorthStar Corso´s Astralis, ejet af Amalie Leifelt

 

Bedste hvalp:

Chodsky Pes, Bailey Cesky Rubin, ejer ønskes ikke oplyst

Puli, Szentmihalyi-Szabo-Iglice, ejet af Bodil Rüzs

Austarian Shepherd, Thornshavn Painted By Numbers, ejer ønskes ikke oplyst

Hvis Schweizizk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Ludvig le roi de Soleil, ejet af Karen Stampe

 

Bedste junior

Schipperke, Amber From Royal Mount, ejet af Laila Rasmussen

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Marly, ejet af Ulla og Nicolas Warden

Briard, Toulouse Risque-Tout, ejet af Janni Krusede Neergaard

Sort Russisk Terrier, Ultimate Winther Editin Tara´s Sarja, ejer ønskes ikke oplyst

 

Opdrætsklasse

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc, v. Ulla Warden

Schipperke  - Kennel Røndesminde , v. familien Gerlach

 

Bedste veteran

Austaralian Shepperd, Leading Angel´s Eclipse of The Moon, ejet af Britta Wöhliche

Bouvier des Flandres, Camson´s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud

Østrisk Pincher, Josephine vom Traisenufer, ejer ønskes ikke oplyst

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Made-To-Measure-Ifie-Ingrid, ejet af Inge-Britt Tanskov Jensen

 

Best in show BIM

Sort Russisk Terrier, Svarte Majas Feya, ekt af Katarina Larsson, S

Schipperke, Jeminninas Bianca, ejet af Bo Svensson, S

Landseer, Landseergården´s Impressiv Inez, ejet af Vibeke Vonge

Miniature Australian Shepherd, Energie´s the Legens of Tarzan, ejet af Kerstin Patzold, T

 

Best in Show

Pyreneerhund, Vi´Skaly´s Alley-Kat-Abra, ejer Fie Basbøll

Bouvier Des Flandres, Carmson´s Luckey Liva, ejet af Ditte Ruud.

Schipperke, Beadale Aussie Black Diamond, Maj-Britt Larsson, S

Miniature Australian Shepherd,Energies Cupcake, ejet af Kerstin Patzold.

Udstilling i Taulov den 25/1 2020

 

UDSTILLING 1

Juniorhandler mini:

  1. Mathilde Bekker m. Australian Shepheard

  2. Naya Andersen m. puli

  3. Mia Hast m. Schipperke

Juniorhandler maxi:

  1. Mikkel Andreasen m. Australian Shepherd

  2. Sofie Carlson m. Australian Shepherd

  3. Mia Gerlach m. Schipperke

Best in show BABY:

  1. Australian Shepherd, Khetashio Blazing Star, ejet af Janne Kronstam

  2. Chodsky Pez, Truly Yours Sent From Heaven, ejet af Jannie og Toni Frederiksen

  3. Grosser Schweizer Sennenhund, Freedie Eki Balarda, ejet af Pia Pedersen.

  4. Hvis Schweizizk Hyrdehund, Barvestad´s Triton, ejer ønskes ikke oplyst.

Best in show HVALP:

  1. Australian Shepherd, Austrian Dream Keep The Faith, ejet af Britta Wöhliche, Tine Schulz og Phillip Harrer.

  2. Hvid Schweizizk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Marley, ejet af Ulla og Nicolas Warden.

  3. Schipperke, Røndesminde´s Loke, ejet af Vivi Gerlach.

  4. Miniature American Shepherd, Abingtons Can´t Buy Me Love, ejet af Louise Signe Schak.

Best in show JUNIOR:

  1. Australian Shepherd, Villanyda Blue Shadow In A Sunset Dream, ejet af Iwona Umeicka, Sverige

  2. Briard, Toulouse Rayon de Soleil, ejet af Anja Hansen

  3. Chodsky Pes, Fur And Paws Incredible Isa, ejer ønskes ikke oplyst.

  4. Lancaschire Heeler, Mirox Monsieur Le Beau, ejet af Gitte og Kent Sundsdal.

Best in show OPDRÆTSKLASSE:

  1. Schipperke, v. Kennel Røndesminde

  2. Sort Russisk Terrier fra Tyskland

Best in show VETERAN:

  1. Australian Shepherd, Strandly into the Light, ejet af Line Marie Larsen

  2. Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen.

  3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Made-To-Measure Ife Ingrid, ejet af Inge-Britt T. Jensen.

  4. Østrigsk Pinscher, Derastamand´s Bertolt, ejet af Benny og Regitze Rastamand

Best in show BIM:

  1. Australian Shepherd, DÁzumoon Frozen Heart, ejer ønskes ikke oplyst

  2. Hvis Schweizisk Hyrdehund, Trebon Berger Blanc Fiore, ejet af Elisabeth Anbo

  3. Sort Russisk Terrier, Revolyutsiya Tara´s Sarja, ejer ønskes ikke oplyst

  4. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum Balslev.

Best in SHOW:

  1. Australian Shepherd, Villanyda Blue Shadow In A Sunset Dream, ejet af Iwona Umeicka, Sverige

  2. Puli, Black´n Blue´s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs og Mamlie Duus

  3. Masino Napoletano, Qiniqi, ejer ønskes ikke oplyst.

  4. Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen.

 

Udstilling 2:

Juniorhandler mini:

  1. Mathilde Bekker m. Australian Shepheard

  2. Naya Andersen m. puli

Juniorhandler maxi:

  1. Mikkel Andreasen m. Australian Shepherd

  2. Sofie Carlson m. Australian Shepherd

  3. Mia Gerlach m. Schipperke

Best in show BABY:

  1. Chodsky Pez, Truly Yours Sent From Heaven, ejet af Jannie og Toni Frederiksen

  2. Australian Shepherd, Khetashio Blazing Star, ejet af Janne Kronstam

  3. Hvis Schweizizk Hyrdehund, Barvestad´s Triton, ejer ønskes ikke oplyst

  4. Grosser Schweizer Sennenhund, Freedie Eki Balarda, ejet af Pia Pedersen

Best in show HVALP:

  1. Australian Shepherd, Austrian Dream Keep The Faith, ejet af Britta Wöhliche, Tine Schulz og Phillip Harrer.

  2. Schipperke, Røndesminde´s Loke, ejet af Vivi Gerlach.

  3. Miniature American Shepherd, Abingtons Can´t Buy Me Love, ejet af Louise Signe Schak.

  4. Hollandsk Hyrdehund, Team Golden Stars Extreme Enzo, ejet af Maibritt Johansen.

 

Best in show JUNIOR:

  1. Lancaschire Heeler, Mirox Monsieur Le Beau, ejet af Gitte og Kent Sundsdal

  2. Schipperke, Raahøjs Eika Magic Spice, ejet af Vivi Gerlach

  3. Bouvier des Flandres, NajaNaja´s E Naaya Lia, ejet af Saskia Witt, D

  4. Hvid Schweizisk HyrdehundBrdaBlanco Kindly Katla Krone 1, ejet af Betina Bach

Best in show OPDRÆTSKLASSE:

  1. Schipperke, v. Kennel Røndesminde

  2. Sort Russisk Terrier fra Tyskland – ER I TVIVL HER; FOR DER STÅR IKKE NOGET PÅ MIN RESULTAT SEDDEL:::::::

Best in show VETERAN:

  1. Australian Shepherd, Strandly into the Light, ejet af Line Marie Larsen

  2. Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen

  3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Made-To-Measure Ife Ingrid, ejet af Inge-Britt T. Jensen.

  4. Østrigsk Pinscher, Derastamand´s Bertolt, ejet af Benney og Regitze Rastamand.

Best in show BIS BIM:

  1. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejer Anne Bjerrum Balslev.

  2. Australian Shepherd, Dreamcatcher´s The Jean Genie, ejet af Britt Siegstad

  3. Kelpie, Fantastic Kelpie Brisco Explorer, ejet af Birgitte Kristoffersen

  4. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Augusteas Bon Jovi , ejet af Anne Møller

BEST IN SHOW:

  1. Puli, Black´n Blue´s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs og Mamlie Duus

  2. Pyreneerhund, Vi`Skaly´s Alley-Kat-Abra, ejet af Fie og Christina Basbøll, S

  3. Østrigsk Pinscher, Derastamands´s Elton Elliot, ejet af Regitze og Benny Rastamand

  4. Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejet af Vivi Gerlach.

Udstillingsresultater dobbeltudstillingen i Næstved 24. november - 2019

UDSTILLING 1

Juniorhandling mini:
1. Mia med Schipperke

Juniorhandling maxi
1. Sofie med Austraian Shepherd
2. Nelly med Briard

Best in show Baby:
1. Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Butterfly Kisses, ejet af Britt Siegstad.
2. Pumi, Imse Vimse Kaffe Tia Maria, ejet af Eva Granat, Sverige
3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Louisiana, ejer ønskes ikke oplyst
4. Australsk Cattle Dog, Drovers Run Kate the XO, ejet af Ida Fennel

Best in show Hvalp:
1. Bouvier Des Flandres, Excerno Yippie-Ki Yay af Whoop, ejer ønskes ikke oplyst
2. Schipperke, Amber from Royal Mount, ejet af Laila Rasmussen.
3.  Briard, Toulouse Rhapsodie en Rouge, ejet af Anja Hansen
4.  Lancasterchire Heeler, Mirox Monsieur Le Beau, ejet af Kent Sundsdal

Best in show Junior:
1. Pumi, Mariell de Marque Persilja, ejet af I. Gradell og Lena Johansson, Sverige
2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Iris, ejet af Connie Jørgensen
3. Australian Shepherd, Dreamcatcher´s SousLe Ciel De Jack, ejet af Brit Siegstad og Anne Tingsgård
4. Chodsky Pez, Noster Mirabilis My Heart Medunka, ejet af Monica Blomberg, Sverige

Best in show Opdrætsklasse:
1. Schipperke v. Kennel Røndesminde.

Best in show Veteran:
1. Puli, Xaisa´s Wa-Sh Gerzmilla-Galambäuke, ejet af Carina Carlsson, Sverige
2. Briard, Tresór De Brie Mizz La Motte Nior M, ejet af Monica Linden, Sverige
3. Bouvier Des Flandres, Excerno Yippie-Ki Yay af Whoop, ejer ønskes ikke oplyst
4. Pumi, Mariell De Marque Frico Fylgia-Barn, ejet af I: Gradell og Lena Johansson, Sverige

Best in show BIM:
1. Australian Shepherd, Dreamcatcher´s The Jean Genie, ejet af Britt Siegstad
2. Bouvier Des Flandres, Hit Alivet Fire Phoenix, ejet af Ditte Ruud.
3. Pumi, Mariell de Marque Persilja, ejet af I. Gradell og Lena Johansson, Sverige
4. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum Balslev.

Best in show BIS:
1. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Jolee Of Trebons Berger Blanc, ejet af Anne Møller
2. Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejet af Vivi Gerlach.
3. Australian Shepherd, Leading Angel´s Waltz The Spotlight, ejet af Britta Wöhliche og Marianne Thorsen.
4. Puli, Black´n Blue`s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs.

UDSTILLING 2

Juniorhandling mini
1. Mia med Schipperke

Juniorhandling maxi
1. Sofie med Austraian Shepherd

Best in show Baby:
1. Pumi, Imse Vimse Kaffe Tia Maria, ejet af Eva Granat, Sverige
2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Louisiana, ejet af Chica Juul.
3. Australian Shepherd, Sunset Dream Fortune Teller, ejer ønskes ikke oplyst
4. Schipperke, Beadale Obsidan, ejer ønskes ikke oplyst

Best in show Hvalp:
1. Briard, Toulouse Rhapsodie en Rouge, ejet af Anja Hansen
2. Australian Shephed, Fredbo Aussie Lima, ejet af Anne Louise Fredbo
3. Schipperke, Amber from Royal Mount, ejet af Laila Rasmussen
4. Bouvier Des Flandres, Excerno Yippie-Ki Yay af Whoop, ejer ønskes ikke oplyst

Best in show Junior:
1. Australian Shepherd, Pandora Elvikam, ejer ønskes ikke oplyst
2. Pumi, Mariell de Marque Persilja, ejet af I. Gradell og Lena Johansson, Sverige
3. Sort Russisk Terrier, Nezhny Zver Kraza Devica, ejet af Anita Vogh
4. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Iris, ejet af Connie Jørgensen

Best in show Opdrætsklasse:
1. Schipperke v. Kennel Røndesminde.

Best in show Veteran:
1. Mariell De Marque Frico Fylgia-Barn, ejet af I: Gradell og Lena Johansson, Sverige
2. Puli, Xaisa´s Wa-Sh Gerzmilla-Galambäuke, ejet af Carina Carlsson, Sverige
3. Bouvier Des Flandres, Excerno Yippie-Ki Yay af Whoop, ejer ønskes ikke oplyst
4. Australian Shepherd, Leading Angel´s Gondola, ejet af Bitta Wöchliche

Best in show BIM:
1. Australian Shepherd, Skyron Flying Sole, ejet af Eike Fokkens, Sverige
2. Bouvier Des Flandres, Hit Alivet Fire Phoenix, ejet af Ditte Ruud.
3. Schipperke, Jemininas Bianca, ejet af Bo Svensson, Sverige
4. Østrigsk Pincher, Derastamand´s Emma Athene, ejet af Regitze og Benny Rastamand

Best in show BIS:
1. Puli, Black´n Blue`s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs.
2. Australian Shepherd, Leading Angel´s Waltz The Spotlight, ejet af Britta Wöhliche og Marianne Thorsen.
3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Jolee Of Trebons Berger Blanc, ejet af Anne Møller
4. Pumi, Mariell de Marque Persilja, ejet af I. Gradell og Lena Johansson, Sverige