Taulov d 18/4 2021

Udstilling med – Dommer Hans Erik Pedersen

 

Bedste Hvalp

  1. Australsk Kelpie, Ballin Mooki of Jabu´s Home, ejer Majbritt H. Clausen.
  2. Miniature American Shepherd, Rhapsody Aura Queen des Romarins de Meyerling, ejet af Karina S. Hartmann og Maria Thorney.

 

Bedste Junior

Puli, Szentmihàlyi-Szabó Iclice, ejet af Bodil Rüzs.
Grosser Schweizer Sennenhund, Grosser Stars Eros, ejet af Sanne Tygesen.
Chodský Pes, FurAndPaes Lollipop, ejer ønskes ikke oplyst.
Miniature American Shepherd, LilSunKiss My Sassy Extra, ejet af Heidi Wisèn.

 

Bedste Veteran

Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Iben Lind Fink – Jensen
Hvid Schweizisk Hyrdehund, Halo Of Trebons Berger Blanc, ejet af Jacob Faxholm og Anne Møller.
Australsk Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejer ønskes ikke oplyst.
Østrigs Pincher, Josefine vom Traisenufer, ejet af Regitze og Benny Rastemand.

 

BEST INSHOW BIM

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Isabella
Miniature American Shepherd, Energies The Legend Of Tarzan, Kerstin Patzold, D
Østrigs Pincher, Derastamand´s Emma Athene, ejet af Regitze og Benny Rastemand.
Australsk Kelpie, Fantastic Kelpie Brisco Explorer, ejer ønskes ikke oplyst

 

BEST IN SHOW

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Halo Of Trebons Berger Blanc, ejet af Jacob Faxholm og Anne Møller.
Miniature American Shepherd, Paradox du Bois des Ternes, ejet af Annette Strøyer.
Bouvier Des Flanders, Pauline –Mara von der Prinzeneiche, ejet af Owe Wunsch, D
Appenzeller Sennenhund, Lyngsoedal`s Burberry Bear, ejet af Henning Husted.

Taulov d 18/4 2021

Udstilling med – Dommer Marianne Baden

 

Bedste Baby

Schipperke, NordicOrigins Admirable Alva, ejer ønskes ikke oplyst

Australian Shepherd, Leading Angel´s Golden Globe, ejer ønskes ikke oplysst

 

Bedste Hvalp

Lancashire Heeler, Winner´s Tale Aim for the Wildfire Heart, ejet af Cattisz Goss.

 

Bedste Junior

Briard, She is Kinda Hot Morovia Campanella, ejet af Johnny Hansen.

Schipperke, Florishing Pumba, ejer ønskes ikke oplyst

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad

 

Bedste Veteran

Australian Shepherd, , Dreamcatcher´sWish Upon The Stars, ejet af Britt Siegstad.

Landcashire Heeler, Mongrel`s Zack Zawley, ejet af Cattisz Gos.

Schipperke, Røndesminde`s Quella, ejet af Anne Bjerrum.

Picard, Ilan Des Jardin De Damalis, ejet af Tina K. Otto.

 

BEST IN SHOW BIM

Schipperke, Røndesminde`s Chili, ejer ønskes ikke oplyst

Australian Shepherd, Leading Angles Waltz The Spotlight, ejet af Britta Wöhliche og Marianne Thorsen

Landcashire Heeler, Mirox Kamomille La Belle, ejet af Gitte og Kent Sundsdal.

Briard, Odin Reglisse de la Petite Rochette, ejer ønskes ikke oplyst

 

BEST IN SHOW

Australian Shepherd, Nivios The Value of Serenety, ejer ønskes ikke oplyst.

Schipperke, Amber From Rpyal Mpunt, ejer, Laila Rasmussen.

Landcashire Heeler, Mirrox Monsieur La Beau, ejet af Gitte og Kent Sundsdal.

Picard, Ilan Des Jardin De Damalis, ejet af Tina K. Otto.

Taulov d. 15 maj 2021

Udstilling 1 med – Dommer Jørgen Hindse Madsen, Ring 2

Bedste Baby

Tibetansk Mastiff, Haleighha`s Dawa Diva Khyi Sangmu, ejet af Lise Juhl Andersson.Australian Shepherd, Leading Angel´s Golden Globe, ejer ønskes ikke oplyst

 

Bedste Hvalp

Australian Shepherd, Mi Depra´s Frank Sinatra, ejet af Diana Petersen.

 

Bedste Junior

Briard, She is Kinda Hot Morovia Campanella, ejet af Johnny Hansen.
Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad

 

Bedste Veteran

Australian Shepherd, Khetashio Sexy Little Convertible, ejet af Sofie Hvis Haurholm
Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.
Picard, Ilan Des Jardin De Damalis, ejet af Tina K. Otto.

 

BEST IN SHOW BIM

Australian Shepherd, Leading Angles Bumblebee, ejet af Britta Wöhliche
Bouvier Des Flanders, Nayra –Xena v.d.Vanenblikhoeve, ejet af Anja Langfeldt, Tyskland
Miniature American Shepherd, Bluestime I Choose You, ejet af Heidi Wisén
Picard, Rabbitville Fidéle af Kyø, ejet af Tina K. Otto.

 

BEST IN SHOW

Australian Shepherd, Khetashio Sexy Little Convertiblen ejet af Sofie Hvid Haurholm
Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Dite Ruud
Miniature American Shepherd, Energies The legend of Tarzan ejet af Kerstin Patzold, D
Picard, Rabbitvil´le Fidele af Kye, ejet af Tina Otto.

 

Udstilling 2 med – Dommer Jørgen Hindse Madsen, Ring 1

Bedste Baby

Hvid Schweizisk Hyrdehund,  Augustaes Duke, ejet af Anne Møller

 

Bedste Hvalp

Ingen

 

Bedste Junior

Australsk Cattle Dog, Nordic Heelers Soda Pop, ejet af Brian Klarlund
Chodsky Pes, FurAndPaws Lollipop, ejer ønskes ikke oplyst
Østrigs Pincher, Derastamand´s Franzie Frederica, ejet af Regitze og Benny Rastamand
Schipperke, Winner Hund Celly, ejet af Jana Wolf

 

Bedste Veteran

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Halo Of Trebons Berger Blanc, ejet af Anne Møller og Jacob Faxholm
Schipperke, Røndesminde´s Quellea, ejet af Anne Møller
Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen
Østrigs Pincher, Josephine vom Traisenufer, ejet af Regitze og Benny Rastamand

 

BEST IN SHOW BIM

Røndesminde´s Chili, ejet af Vivi Gerlach
Østrigs Pincher, Derastamand´s Elton Eliot, ejet af Regitze og Benny Rastamand
Hvid Schweizisk Hyrdehund, Trebons Berger Blanc Marley, ejet af Ulla og Nicolas Warden
Australsk Kelpie, Guide for Life Addicted to Play

 

BEST IN SHOW

Schipperke, Amber From Royal Mount, ejet af Laila Rasmussen
Hvid Schweizisk Hyrdehund, Augustaes Billie Jean, ejet af ejet af Ulla og Nicolas Warden
Australsk Cattle Dog, Nordic Heelers Soda Pop, ejet af Brian Klarlund
Chodsky Pez, FurAndPaws Incredible Isa

Taulov d. 15 maj 2021

Udstilling 1 med – Dommer Thomas Rohlin, Ring 1

Bedste Baby

Hvid Schweizisk Hyrdehund,  Augustaes Duke, ejet af Anne Møller

 

Ingen hvalp

 

 

Bedste Junior

Australsk Cattle Dog, Nordic Heelers Soda Pop, ejet af Brian Klarlund
Chodsky Pes, FurAndPaws Lollipop, ejer ønskes ikke oplyst
Schipperke, Winner Hund Celly, ejet af Jana Wolf
Østrigs Pincher, Derastamand´s Franzie Fredericica, ejet af Regitze og Benny Rastamand


Bedste Veteran

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Halo Of Trebons Berger Blanc, ejet af Anne Møller og Jacob Faxholm
Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen
Schipperke, Røndesminde´s Quellea, ejet af Anne Møller
Østrigs Pincher, Josephine vom Traisenufer, ejet af Regitze og Benny Rastamand


BEST IN SHOW BIM

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Trebons Berger Blanc Marley, ejet af Ulla og Nicolas Warden
Schipperke, Røndesminde´s Quellea, ejet af Anne Møller
Østrigs Pincher, Derastamand´s Elton Eliot, ejet af Regitze og Benny Rastamand


BEST IN SHOW

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Augustaes Billie Jean, ejet af ejet af Ulla og Nicolas Warden
Puli, Black and Blues Money Talk, ejet af Bodil Rüzs
Australsk Cattle Dog, Nordic Heelers Soda Pop, ejet af Brian Klarlund
Schipperke, Amber From Royal Mount, ejet af Laila Rasmussen

 

Udstilling 2 med – Dommer Thomas Rohlin, Ring 2

Bedste Baby

Australian Shepherd, Leading Angel´s Golden Globe, ejer ønskes ikke oplyst
Tibetansk Mastiff, Haleighha`s Dawa Diva Khyi Sangmu, ejet af Lise Juhl Andersson


Bedste Hvalp

Australian Shepherd, Mi Depra´s Frank Sinatra, ejet af Diana Petersen


Bedste Junior

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad
Bouvier Des Flanders, Shining Star  She´s the one Millie Queen, ejer ønskes ikke oplyst


Bedste Veteran

Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.
Australian Shepherd, Bishakha Raging Bull Fallcat, ejet af Martin Scvec, Tjekkiet


BEST IN SHOW BIM

Australian Shepherd, Bishakha Raging Bull Fallcat, ejet af Martin Scvec, Tjekkiet
Bouvier Des Flanders, Hit Alive Fire Phoenix, ejet af Ditte Ruud
Minerature American Shepherd, Energies The Legend of Tarzan, ejet af Kerstin Partzold, D


BEST IN SHOW

Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.
Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad
Miniature Australian Shepherd, Energies Cupcake, ejer Kerstin Patzold
Picard, Rabbitvile Fidéle af Kyø, ejet af Tina Otto

 

Juniorhandling Mini

Naja med Puli

Dasha med Schipperke


Junohandling Maxi

Erica med Austalian Shepherd

Frederikke med Austalian Shepherd

Årslev d 5/6 2021

Udstilling 1


Juniohandling mini

Naya med Puli

Dascha med Schipperke

 

Bedste Baby

Australian Shepherd, DeDaBlanco Successful Shelby, ejet af Betina Bach

Puli, Black`n Blue´s Meant to Be, ejet af Bodil Rüzs

Schipperke, Noir, ejer ønskes ikke oplyst

Tibetansk Masttif, Haleighha`s Dawa Diva Khyi Sangmu, ejet af Lise Juhl Andersson.

 

Bedste Hvalp

Cane Corso Italiano, NorthStar Corso´s Blood Type, ejer ønskes ikke oplyst

Hvid Schweizisk Hyrdehund, BeDaBlanco Remarkable Repeat, ejer ønskes ikke oplyst

Australian Shepherd, Aussome´s Heaven For Everyone, ejet af Katarina Sandberg

 

Bedste Junior

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad

Australsk Cattle Dog, Falk, ejet af Ida Fennet

Cane Corso Italiano, Piccante Denico Samurai, ejer ønskes ikke oplyst

Østrigsk Pincher, Derastamand´s Franzie Frederica, ejet af Regitze og Benny Rastamand

 

Opdrætsklasse

Schipperke, Røndesminde v. fam. Gerlach

Hvid Schweizisk Hyrdehund, of Trebons Berger Blanc, v. Ulla Warden

 

Bedste Veteran

Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.

Australian Shepherd, Khetashio Sexy Little Convertible

Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen.

Australsk Kelpie, Cephyrens Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen

 

BEST IN SHOW BIM

Australian Shepherd, Khetashio Sexy Little Convertible, ejet fa Sofie Haurholm

Østrigs Pincher, Josephine vom Traisenufer, ejet af Regitze og Benny Rasteman

Australian Cattle Dog, Nordic Heelers little Missa Bee, ejet af Ken Lassen

Miniature American Shepherd, Akim Czech Jajobin, ejet af Astrid Gunlev

 

BEST IN SHOW

Australian Shepherd, Nivios Don´t Step On My Feet, ejer ønskes ikke oplyst.

Puli, Black´n Blue´s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Isabelle

Bouvier Des Flanders, Carmssons Fancy Fiffi, ejet af Ditte Ruud

 

Udstilling 2

Juniohandling mini

Naya med Puli

Dascha med Schipperke

 

Bedste Baby

Puli, Black`n Blue´s Meant to Be, ejet af Bodil Rüzs

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Augusteas Duke, ejet af Anne Møller

Tibetansk Masttif, Haleighha`s Dawa Diva Khyi Sangmu, ejet af Lise Juhl Andersson.

 

Bedste Hvalp

Australian Shepherd, Mi Depra´s Face Like an Angel, ejet af Diana Petersen

 

Bedste Junior

Australian Shepherd, Dreamcatcher´s Dazzling U-Turn, ejer Britt Siegstad

Cane Corso Italiano, Piccante Denico Samurai, ejer ønskes ikke oplyst

Chodsky Pes, Truly Yours The Spiritit In Heaven, ejer ønskes ikke oplyst

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Augusteas Coco, ejet af Connie Jørgensen

 

Opdrætsklasse

Schipperke, Røndesminde v. fam. Gerlach

 

Bedste Veteran

Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.

Australian Shepherd, Khetashio Sexy Little Convertible

Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen.

Australsk Kelpie, Cephyrens Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen

 

BEST IN SHOW BIM

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Arrietty, ejer ønskes ikke oplyst

Australian Shepherd, Khetashio Sexy Little Convertible, ejet fa Sofie Haurholm

Schipperke, Ambre From Royal Mount, ejer ønskes ikke oplyst

Australs Kelpie, Cephyrens Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen

 

BEST IN SHOW

Bouvier Des Flanders, Carmssons Fancy Fiffi, ejet af Ditte Ruud

Puli, Black´n Blue´s Moneytalks, ejet af Bodil Rüzs

Australian Shepherd, Mi Depra´s Deside Your Destiny

Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Olympia

Køge d 3/7 2021

Udstilling 1

Bedste Baby

  1. Australian Shepherd, Illumineer Past Precent & Future, ejet af Naja Julie Baaring
  2. Landcashire heeler, Foxthyme Paint It Black, ejet af Gitte og Kent Sundsdal
  3. Puli, Black`n Blue´s Meant to Be, ejet af Bodil Rüzs
  4. Miniature American Shepherd, Missnutts New Beginning, ejet af Line Kronstam
  5.  

Ingen hvalpe

 

Bedste Junior

  1. Bouvier Des Flanders, Xandro-Xerxes-Ronja wom wilden Süden, ejet af Colette Langfeldt, D
  2. Australsk Cattle Dog, Nordic Heeler Red E to Rock, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Puli, Rackaörzö Eper, ejet af Jesper Ravn og Klaus Andersen
  4. Chodský Pes, Oude Herder Cassiopeia, ejet af Rikke Klostergaard

Opdrætsklasse

  1. Schipperke, Røndesminde v. fam. Gerlach

Bedste Veteran

  1. Puli, Bubbleton Told You So, ejet af Jesper Ravn og Klaus Andersen
  2. Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.
  3. Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen.
  4. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum

 

BEST IN SHOW BIM

  1. Australian Shepherd, Illumineer Empire State Of Mind, ejet af Naja Julei Baaring
  2. Bouvier Des Flanders Xandro-Xerxes-Ronja vom wilden Süden, ejet af Colette Langfeldt, D
  3. Hvid Schweizizk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Ludvig le roi de solei, ejet af Karen Stampe
  4. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum

 

BEST IN SHOW

  1. Puli, Bubbleton Told You So, ejet af Jesper Ravn og Klaus Andersen
  2. Australsk Cattle Dog, Nordic Heeler Red E to Rock, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Grosser Schweizer Sennenhund, Monkeybananas Carlo, ejer ønskes ikke oplyst
  4. Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejet af Vivi Gerlach

Køge d 3/7 2021

UDSTILLING 2

Bedste baby

  1. Landcashire heeler, Foxthyme Paint It Black, ejet af Gitte og Kent Sundsdal
  2. Miniature American Shepherd, Missnutts New Beginning, ejet af Line Kronstam
  3. Puli, Black`n Blue´s Meant to Be, ejet af Bodil Rüzs
  4. Australian Shepherd, Illumineer Anniversary Edition, ejet af Naja Julie Baaring

 

Ingen hvalpe

 

 

Bedste junior

  1. Of Trebons Berger Blanc Picasso, ejet af Hehla Bernicow
  2. Puli, Rackaörzö Eper, ejet af Jesper Ravn og Klaus Andersen
  3. Landseer, Landseergården`s Kissable Kelly, ejer ønskes ikke oplyst
  4. Schipperke, Winner Hund Celly, ejet af Jana Wolf

 

Bedste veteran

  1. Puli, Bubbleton Told You So, ejet af Jesper Ravn og Klaus Andersen
  2. Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud.
  3. Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen.
  4. Australian Cattledog, Bushbug Golden Shiner, ejet af Tina Themstrup

 

BEST IN SHOW BIM

  1. Australian Shepherd, Khetashio Starstruck, ejet af Annette Strøyer
  2. Hvid Schweizizk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Ludvig le roi de solei, ejet af Karen Stampe
  3. Østrigs Pincher, Derastamand´s Emma Athene, ejet af Regitze og Benny Rastamand
  4. Australsk Kelpie, Cephyren´s Fanny, ejet af Birgitte Kristoffersen

 

BEST IN SHOW

  1. Puli, Bubbleton Told You So, ejet af Jesper Ravn og Klaus Andersen
  2. Bouvier Des Flanders, Carmson`s Fancy Fifi, ejet af Ditte Ruud
  3. Australian Shepherd, Illumineer Empire State of Mind, ejer Naja Baaring
  4. Hvid Schweizizk Hyrdehund, Arrietty, ejet af Lone Søndergård.

Årslev 7. august 2021

Udstilling 1

Bedste Baby

  1. Puli, Black`n Blue´s Meant to Be, ejet af Bodil Rüzs
  2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, BeDaBlanco Successful Shelby, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Australian Shepherd, Cantiah`s Great Spirit, ejet af Vickie Kramer
  4. Miniature American Shepherd, Suprime Spirit Marie Des Romarins De Mayerling, ejet af Karina Søgard

 

Bedste hvalp

  1. Australian Shepherd, Ôstra Greda You are my world, ejet af Helle Green
  2. Chodský Pes, Mercedes, ejet af Tina Bundgaard
  3. Tibetansk Mastiff, Haleigha´s Dawa Diva Khyi Sangmu, ejet af Lise J. Andersson
  4. Hvid Schweizisk Hyrdehund,  Augusteas Duke, ejet af Anne Møller

 

Bedste Junior

  1. Australian Shepherd, Appledore Caspian Prince, ejet af Helene Nielsen, Norge
  2. Østrigs Pincher, Derastamand´s Franzie Frederica, ejet af fam. Rastamand
  3. Codský Pes, FurAndPaws King of Canis, ejet af Jytte Valeur
  4. Miniature American Shepherd, Rhapsody Aura Queen des Romarins de Mayerling, ejet af Karina Søgaard

 

Opdrætsklasse

  1. Schipperke, Røndesminde v. fam. Gerlach

 

Bedste Veteran

  1. Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen
  2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, LovelyHope, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum
  4. Australien Shepherd, Talisman One Night Stand, ejet af Diana Petersen

 

BEST IN SHOW BIM

  1. Codský Pes, Oude herer Cassiopeia, ejet af Rikke Klostergaard
  2. Østrigs Pincher, Derastamand´s Elton Elliot, Fam. Rastamand
  3. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc Olympia, ejet af Ulla Warden
  4. Schipperke, Røndesminde´s Zion, ejet af Vivi Gerlach

 

BEST IN SHOW

  1. Schipperke, Røndesminde´s Happy Cleo, ejet af Britta Hast
  2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, Of Trebons Berger Blanc All I Want, ejet af Ulla Warden
  3. Australien Shepherd, Appledore Caspian Prince, ejet af Helene Nielsen, Norge
  4. Codský Pes, FurAndPaws King of Canis, ejet af Jytte Valeur.

Årslev 7. august 2021

Udstilling 2

Bedste Baby

  1. Australian Shepherd, Cantiah`s Great Spirit, ejet af Vickie Kramer
  2. Hvid Schweizisk Hyrdehund, BeDaBlanco Successful Shelby, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Puli, Black`n Blue´s Meant to Be, ejet af Bodil Rüzs
  4. Miniature American Shepherd, Suprime Spirit Marie Des Romarins De Mayerling, ejet af Karina Søgard

 

Bedste hvalp

  1. Tibetansk Mastiff, Haleigha´s Dawa Diva Khyi Sangmu, ejet af Lise J. Andersson
  2. Chodský Pes, Mercedes, ejet af Tina Bundgaard
  3. Australian Shepherd, Ôstra Greda You are my world, ejet af Helle Green
  4. Hvid Schweizisk Hyrdehund,  Augusteas Duke, ejet af Anne Møller

 

Bedste Junior

  1. Australian Shepherd, Appledore Caspian Prince, ejet af Helene Nielsen, Norge
  2. Bouvier Des Flandres, Xandro-Xerxes-Ronja wom wilden Süden, ejet af Colette Langfeldt
  3. Codský Pes, FurAndPaws King of Canis, ejet af Jytte Valeur
  4. Østrigs Pincher, Derastamand´s Franzie Frederica, ejet af fam. Rastamand

 

Opdrætsklasse

  1. Schipperke, Røndesminde v. fam. Gerlach

 

Bedste Veteran

  1. Schipperke, Røndesminde´s Quella, ejet af Anne Bjerrum
  2. Pumi, Aditi Severanka Pumida, ejet af Lena Johansson, S og Iben Lind Fink – Jensen
  3. Australien Shepherd, Talisman One Night Stand, ejet af Diana Petersen
  4. Østrigs Pincher, Josephine wom Traisenufer, ejet af Fam. Rastamand

 

BEST IN SHOW BIM

  1. Østrigs Pincher, Derastamand´s Elton Elliot, Fam. Rastamand
  2. Schipperke, Mihofka`s Athos, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Australien Shepherd , Silver Special Wonder Woman, eje ønskes ikke oplyst
  4. Bouvier Des Flandres, Nayra, ejet af Anja Langfeldt

 

BEST IN SHOW

  1. Australien Shepherd, Appledore Caspian Prince, ejet af Helene Nielsen, Norge
  2. Briard, Odin Olaf Reglisse de la Petite Rochette, ejer ønskes ikke oplyst
  3. Schipperke, Røndesminde´s Happy Cleo, ejet af Britta Hast
  4. Codský Pes, FurAndPaws King of Canis, ejet af Jytte Valeur